Publikacje związane z rynkiem usług dla call i contact center


Klientowi trudno rozmawia się z agentem, gdy w tle słyszy innych agentów lub wkrada się pogłos i szumy. Każdego agenta nie można posadzić w pomieszczeniu akustycznym, a klienta prosić o odbieranie telefonów w zaciszu domu. Można jednak skorzystać z systemu contact center, który poprawi jakość połączenia głosowego aż na 3 sposoby. Posłuchaj sam.

#1 Redukcja tła i szumów

Największa bolączka contat center to open space. Nawet jeśli zainwestujesz w zestawy w mikrofonem zbierające dobrze głos agenta, a nie dźwięki otoczenia, klient i tak będzie słyszał innych agentów. Sytuacja ta jest o tyle irytująca, że każdy z nas woli mieć poczucie podejścia indywidualnego, a słyszenie w tle „ula z agentami” sprawia, że raczej czujemy się, jak kolejny klient w masowej kolejce. Hałas otoczenia powoduje też czasem trudności w usłyszeniu klienta.

Jednostajne dźwięki otoczenia to szumy, które wkradły się na łącze z różnych przyczyn. W szczególności mogą to być urządzenia, jak klimatyzacja, wiatr, silnik samochodu. Redukcja szumów podnosi komfort rozmowy obu stron.

Oto nagranie, oddające świetnie problem dźwięków dobiegających z otoczenia:

To samo nagranie po zredukowaniu tła i szumów

#2 Redukcja pogłosu

Zdarza się, że agenci pracują w pomieszczeniach ze złą akustyką. Powstaje wówczas pogłos, dający wrażenie, jakby rozmówca przebywał w jakimś dużym pomieszczeniu. Sprzyjają temu pomieszczenia z gołymi ścianami lub przeszklone powierzchnie. To samo dotyczy klienta.

Sprawdź, jak ta sama rozmowa zyskuje, po zredukowaniu pogłosu:

#3 Balans głośności

Dobrze, a co w sytuacji gdy jeden rozmówca mówi głośniej, a drugi ciszej? I temu może zaradzić system contact center wyposażony w balans głośności. Można wzmocnić osobę mówiącą cicho, aby druga strona lepiej ją słyszała. Można też stonować wypowiedzi osoby mówiącej raz głośnej, a raz ciszej, żeby rozmówca był przyjemny do ucha, a nie „szczekający”. Najwięcej w takiej sytuacji zyskuje osoba nadzorująca agentów, dla której odsłuchiwanie zbalansowanego nagrania będzie o niebo przyjemniejsze.

Posłuchaj, jak to samo nagranie brzmi po zbalansowaniu głośności:

Porównajmy jeszcze raz

Posłuchaj raz jeszcze nagrania przed zastosowaniem 3 filtrów systemu contact center podnoszących jakość dźwięku:

Czy słyszysz różnicę?

Nagrania przygotowano w oparciu o system Tide Contact Center, który ma wbudowane 3 filtry podnoszące jakość dźwięku.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz zmienić zasady ich przechowywania i dostępność w ustawieniach przeglądarki. Więcej...